BB Apartmán - ubytování Dolní BojanoviceAktivity v okolí

Poradíme vám kam na výlet a co zažít v našem okolí

 • Větrný mlýn Starý Poddvorov Větrný mlýn Starý Poddvorov 7 km autem z Dolních Bojanovic

  Větrný mlýn ve Starém Poddvorově je postaven celý ze dřeva a pochází z roku 1870, kdy ho nechal postavit mutěnický občas Laštůvka. Mlýn je beraního typu a je situován na vrhovině přibližně 3 km směrem na Čejkovice a obležen malebnými ovocnými sady. Vyhlídka z mlýna směřuje až k Buchlovickým vrchům, Podluží a předhůří Bílých Karpat. Díky důmyslné konstrukci soustrojí byl mlýn celý otočný, aby lopaty byly vždy na straně větru. V posledních letech sloužil mlýn už jen k výrobě krup.

 • Koupaliště Hodonín Koupaliště Hodonín 8 km autem z Dolních Bojanovic

  Koupaliště o celkové rozloze 24 350 m² a s vodní plochou 2250 m² patří mezi největší a nejmodernější zařízení v celé České republice. Návštěvníci mohou vychutnávat víceúčelový bazén s a rekreační bazén s různými atrakcemi a také dětský bazén. Jsou zde dvě hřiště na plážový volejbal a lze zde hrát mini golf a ping pong.

 • Masarykovo muzem v Hodoníně Masarykovo muzem v Hodoníně 8 km autem z Dolních Bojanovic

  Masarykovo muzeum v Hodoníně je situováno za městskou radnicí směrem na Slovensko. Muzeum má historické, etnografické a archeologické zaměření. Kromě odborné a výstavní činnosti nabízejí všechna pracoviště akce a speciální programy pro školy i veřejnost.

 • Přístaviště U Jezu – Hodonín (výlety lodi po moravě) Přístaviště U Jezu – Hodonín (výlety lodi po moravě) 8 km autem z Dolních Bojanovic

  Areál přístaviště, který se nachází v překrásné přírodě, kterou je možnost vidět při plavbě po řece Moravě na výletních lodích. Celoročně funguje občerstvení ve stylové srubové restauraci a v letní sezónu se běžně grilují nebo udí v přilehlém stánku. V provozu je také kemp, kde je možnost ubytování v indiánských týpí, chatce nebo vlastním stanu.

 • Galerie výtvarného umění Galerie výtvarného umění 8 km autem z Dolních Bojanovic

  Budova Galerie výtvarného umění v Hodoníně je situována u vlakového nádraží naproti Masarykova pomníku. Program pravidelně nabízí měnící se expozice a kulturní akce, ale také expozici stálou. Budova je zdobena folklorními náměty a za ní se nachází menší park.

 • Zoo Hodonín Zoo Hodonín 9 km autem z Dolních Bojanovic

  Založení hodonínské zoologická zahrady je datováno k roku 1977 a patří tak v rámci Unie českých a slovenských zoo patří k nejmladším a zároveň i nejmenším. Přesto aktuálně chová 730 kusů našich i exotických zvířat ve 170 druzích, přičemž také ochraňuje na sedmdesát ohrožených druhů světové fauny, čímž plní základní poslání zoologických zahrad. Zákaznícký komfort zabezpečují doplňkové aktivity v podobě moderního sociálního zařízení, dětských hřišt s atrakcemi a ekokoutek. Suvenýry a občerstvení jsou samozřejmostí, například u kulturně-výchovných akcích.

 • Slovanské hradiště Mikulčice Slovanské hradiště Mikulčice 9 km autem z Dolních Bojanovic

  Slovanské hradiště se nachází za obcí Mikulčice a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v České republice. Byly zde nalezeny předměty denní potřeby, ale také mistrovské kusy raně středověkého uměleckého řemesla, které byly vyrobeny ze železa, bronzu, stříbra či zlata. Unikátní jsou zvláště dřevěné nálezy, které se běžně nedochovávají. Venkovní návštěvnický okruh nabízí základy dvanácti objevených kamenných kostelů, a jednoho knížecího paláce z 9. století.

 • Templářské sklepy a zámek Čejkovice Templářské sklepy a zámek Čejkovice 10 km autem z Dolních Bojanovic

  Tradice Templářské sklepů v Čejkovicích začala s příchodem tajemného řádu templářských rytířů, kteří přišli do Čejkovic ve 30. letech 13. století. Společně se stavbou templářské tvrze začala i výstavba rozsáhlých vinných sklepů, s čímž byla spojena nová epocha pěstování vinné révy až v širokém okolí. Čejkovickým panstvím prošlo po staletí několik významných rodů a řádů – páni z Lipé, rod Vítkovců, Jezuité a Habsburkové. Ti sídlili na renesančním zámku, který vznikl z původně gotické tvrze templářů. Postupně byl dobudován rozsáhlý zámecký park, vinné sklepení a hotel.

 • Bylinkový ráj Sonnentor Čejkovice Bylinkový ráj Sonnentor Čejkovice 10 km autem z Dolních Bojanovic

  Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích nabízí exkurze, kde je možné vidět na vlastní oči, jak a kde se bylinky pěstují, jak se vyrábí nálevový čajový sáček a samotnou výrobu. Areál nabízí krásný výhled do krajiny z Vyhlídky na výsluní, posezení v čajovém salónu s kavárnou Čas na čaj a vychutnat si vynikající čaj, kávu a další místní dobroty. Firemní prodejna poskytuje širokou nabídku čajů, koření i dalších bylinkových specialit a ve vegetačním období je možné navštívit venkovní Bylinkovou zahradu svaté Hildegardy.

 • Kaplička na Hradišťku ve Velkých Bílovicích Kaplička na Hradišťku ve Velkých Bílovicích 14 km autem z Dolních Bojanovic

  Vršek Hradištek leží na jižním okraji kopce ve výšce 262 m.n.m. nedaleko Velkých Bílovic, také znám jako Zímarky. Zde stojí kaplička ve tvaru románské rotundy odkud je krásný výhled na rozhraní Dolnomoravského a Dyjskosvrateckého úvalu.

 • Výklopník na Baťově kanále Výklopník na Baťově kanále 18 km autem z Dolních Bojanovic

  Technická památka Výklopník na Baťově kanálu se nachází u obce Rohatec a byla postavena v roce 1939. Dnes je jednou z poučných zajímavostí na trase Baťova kanálu. Leží totiž na trase pěších, cyklistických, ale i lodních výletů. Památka slouží jako vyhlídková věž, ale možná je také prohlídka interiérů s odborným výkladem. V těsné blízkosti je pak malebné přístaviště s půjčovnou lodí a občerstvení.

 • Zámek Milotice Zámek Milotice 19 km autem z Dolních Bojanovic

  Na místě dnešního zámku stávala původně vodní tvrz, připomínaná ve 14. století. Po ní dnes zůstal jen vodní příkop kolem zámku. Někdy mezi lety 1586-1596 byla tvrz za majitele Bernarda Ludvíka Tovara z Enczesfeldu přebudována na jednopatrový zámek v renesančním slohu. V 70. letech 17. století byla stavba zvednuta o další patro a přistavěny čtyři nárožní věže. Dnešní barokní podobu zámek získal během dvou přestaveb za majitele Karla Antonína Serényi v letech 1719-1725 a 1738-1743. V období baroka byla brněnským stavitelem Františkem Benediktem Klíčníkem v areálu zámku vybudována sala terrena. U zámku se nachází velký francouzský park a bažantnice.

 • Vodní nádrže Nové Mlýny Vodní nádrže Nové Mlýny 26 km autem z Dolních Bojanovic

  Důvodem vybudování nádrže, která se nachází na severní hranici CHKO Pálava, byla původně snaha zabránit povodním. Dnes je však tato oblast rezervací, jednou z nejvýznamnějších lokalit pro rybáře, místem pro rekreaci a provozování extrémních sportů. Významným rysem jsou také ideální podmínky pro pěstování révy vinné a ovocných stromů. Je možné zde spatřit mořského orla a další pestré ptactvo po celý rok. Kostel sv. Linharta pak svou historickou i stavební hodnotou s románským jádrem a gotickou představbou se řadí k nejstarším a velmi vzácným kulturním památkám Jižní Moravy.

 • Lednicko-valtický areál Lednicko-valtický areál 25 km autem z Dolních Bojanovic

  Lednicko-valtický areál je perlou historického a kulturního bohatství České republiky. Jeho dvěma centry jsou Valtice a Lednice známé především díky nádherným zámkům a přilehlým parkům. V celé areálu jsou rozmístěny romantické stavby v podobě letohrádků či loveckých zámečků, jako např. Minaret, Janův hrad, Hraniční zámeček, Apollonův chrám, Belveder a další. Dokonalé panorama doplňují zámecké rybníky.

 • Zámek Lednice Zámek Lednice 28 km autem z Dolních Bojanovic

  Zámek Lednice ve stylu anglické gotiky a nachází se v malebném Lednicko-Valtickém areálu. Prohlídka nabízí čtyři trasy, a to reprezentační sály v přízemí zámku, knížecí apartmány a byt knížeích vychovatelů v prvním patře zámku, dětské pokoje princů a princezen a Muzeum loutek Milana Knížáka ve druhém patře zámku a umělá barokní krápníková jeskyně s výstavou strašidel Součástí zámku je také francouzská zahrada, Zednářská zahrada a palmový skleník.

 • Baťův kanál Baťův kanál 32 km autem z Dolních Bojanovic

  Baťův kanál je vodní cesta o délce 53 km, která vede z Otrokovic do Holíče na Slovensku. Velká část této cesty je vyhledávána kvůli malebným meandrám a okolní krajině. Na kanále leží celkem 13 jezů, kde je možné využít vyhlídkových plaveb s občerstvením.